W 2009 roku została reaktywowana Polska Liga Paintballowa. Nowa PLP jest wynikiem rozmów i konsultacji z Europejską Federacją Paintballową (EPBF) i będzie działa w ramach jej struktur. Niewątpliwą zaletą ligi jest funkcjonowanie w ramach zestandaryzowanych zasad i struktur na jakich oparte są pozostałe narodowe ligi europejskie (np. liga niemiecka, francuska, itd.). Ideą przewodnią EPBF jest standaryzacja formatu rozgrywek i ujednolicenie zasad tak, żeby w każdym europejskim kraju rywalizacja sportowa wyglądała tak samo, a docelowo możliwe byłoby prowadzenie Europejskich Finałów w oparciu o klasyfikację i ranking drużyn narodowych (na kształt Chamipons League w piłce nożnej).


W 2012 roku mając na uwadze dobro graczy oraz całego środowaiska paintballowego, Polska Liga Paintballowa oraz Narodowa Liga Paintballowa podjęły decyzję o połączeniu lig. Obie ligi wyraziły chęć integracji sportowego środowiska pantballowego i stworzenia prężnie działającej ligi osadzonej w strukturach EPBF.


LOKALIZACJA I TERMINY


W 2021 roku zostaną rozegrane 4 turnieje:

  • PLP VATTENBALL UNIEJÓW I - 23.04.2021 - 25.04.2021
  • PLP VATTENBALL UNIEJÓW II - 28.05.2021 - 30.05.2021
  • PLP III - 25.06.2021 - 27.06.2021
  • PLP IV - 10.09.2021 - 12.09.2021


LIGA I DYWIZJE

Na wszystkich turniejach Polskiej Ligi Paintballowej w sezonie 2021 zostaną rozegrane rozgrywki Pierwszej Ligi, Drugiej Ligi oraz PLP3 w kategorii PRO, a także rozgrywki zespołów pięcioosobowych i trzyosobowych w kategorii Amator.


Mecze będą rozgrywane w systemie podwójnym – tzn. jednocześnie w pit-stopach będą się znajdowały 4 drużyny. Dwie będą rozgrywały swój punkt a kolejne dwie przygotowywały się do kolejnego. Czas przerwy jest, więc wyznaczony w formie: Czas rozgrywania punktu przez drużyny na polu + 30 sekund. System ten jest wykorzystywany w zawodach większości lig na świecie, w szczególności NXL zarówno w europie jak i w USA. Layout pola będzie taki jak najbardziej aktualny z ogłoszonych layoutów NXL EUROPE.


Wszyscy gracze Polskiej Ligi Paintballowej mają obowiązek posiadania ważnego identyfikatora na sezon 2020. Identyfikatory będą sprawdzane na każdym turnieju. Na każdym turnieju będzie można wyrobić identyfikator.

polska liga paintballowa